Anasayfa » Otobil Video » Araçlarda Kullanılan Yağlama Sistemi (Video)

Araçlarda Kullanılan Yağlama Sistemi (Video)

28 Ekim 2010 | kez okundu | 1 Yorum Yapıldı
Araçlarda Kullanılan Yağlama Sistemi (Video)

Bir araç motoru hareketli ve hareketsiz malzemelerden oluşmaktadır. Motordaki hareketli parçaların yağlanması, aynı zamanda soğutulması ve aynı zamanda da temizlenmesi gerekmektedir. Motor yağlama yağı işte bu üç görevi motorda yerine getirmektedir. İnsan vucudunda bulunan kan ne kadar faydalı ise motor içinde motor yağlama yağı o kadar faydalıdır. Aşağıdaki video ile bir motorda nasıl yağlama meydana gelir Onu izleyeceksiniz. Motorlarda Kullanılan yağlama sisteminin görevi, parçaları ve çalışma prensibi adlı video ile size iyi eğitimler.

Bir önceki yazımız olan Araçlarda Kullanılan Süspansiyon Sistemleri (Video) başlıklı makalemizde Araçlarda Salınım, Araçların Süspansiyonu ve Otomobillerde Yaylanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Otobil
Oyun Cini Adım Abdullah Yanık. Elazığ Fırat Üniversitesi Makine Eğitim Bölümü Motor Öğretmenliği 1998 yılı mezunuyum. Halen Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde motorlu araçlar teknolojisi öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda bu bölümde alan şefi olarak çalışıyorum.
1 Yorum Yapıldı »
Bu yazı hakkında birşeyler yazmak istermisiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Aşağıdaki HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>