Anasayfa » Otomotiv » Volkswagen, Araçlarındaki Emisyon Sorununa Çözüm Buldu!

Volkswagen, Araçlarındaki Emisyon Sorununa Çözüm Buldu!

28 Kasım 2015 | kez okundu | Yorum Yok
Volkswagen, Araçlarındaki Emisyon Sorununa Çözüm Buldu!

Emisyon skandalı ile çalkalanan Volkswagen bu durumu düzeltmeye yönelik harete geçti.

             Volkswagen, şirketi dizel motorlarda yaptığı oynamayı düzeltmek için  sorunlu olan 11 milyon aracından 8.5 milyonunu geri çağırmıştı.Yaptığı hatayı düzeltmek amacıyla harekete geçen Volkswagen firması bu sorunu nasıl çözeceğini anlatan bir video yayınladı.

            Volkswagen’in yapacağı işlem aslında oldukça basit. Teknisyenlerin yapacağı şey gövdedeki hava düzeneğine bir akım trafosu takmak.Hava sensörü, emme manifoldunda ne kadar hava akışı olduğunu ölçüyor ve yakıt miktarı buna göre silindir içerisine enjekte ediliyor. Akım trafosu ise sensöre gelecek hava akımını stabilize ediyor Yani

Yani ortada araca yeni bir motor takılması ya da benzeri bir durum söz konusu değil !

Video Linki: 

Bir önceki yazımız olan Kubota Motor Eğitim Laboratuvarı Açıldı başlıklı makalemizde kubota, kubota motor eğitim laboratuvarı ve kubota'dan eğitime destek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:  
Otobil
Oyun Cini Adım Abdullah Yanık. Elazığ Fırat Üniversitesi Makine Eğitim Bölümü Motor Öğretmenliği 1998 yılı mezunuyum. Halen Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde motorlu araçlar teknolojisi öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda bu bölümde alan şefi olarak çalışıyorum.
Bu yazı hakkında birşeyler yazmak istermisiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Aşağıdaki HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>